Doğu Karadeniz Turu

4 GECE KONAKLAMALI DOĞU KARADENİZ TURU

1.Gün: Hareket ve Gece Yolculuğu

  • Espark İş Bankası Önü  
  • Atatürk Bulvarı Migros Önü

Not: Bu gece Konaklama Yoktur.

 

2.Gün: Samsun Terme – Trabzon Atatürk Köşkü – Ayasofya – Sümela Manastırı

İlk durağımız kahvaltımızı alacağımız nokta olan Samsun Terme olacak. Kahvaltı molamızın ardından ilk durağımız olan Trabzon’a doğru giderken Giresun ilini panoramik görme şansına varıyoruz. Solumuzda Giresun Adası’nı, sağımızda Giresun Kalesi ve Topal Osman Anıtı’nı görüyoruz. Onları arkamızda bırakırken rehberimizden tarihi hikayelerini duyma şansına varıyoruz.

Trabzon’da ilk durağımız Ayasofya oluyor. Sizce ülkemiz de kaç tane Ayasofya vardır?

Rehberimizin anlatımı ve fotoğraf molamızın ardından Atatürk’ün Trabzon’da konakladığı Atatürk Köşkü’ne gidiyoruz. Atatürk Köşkü’nü rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz ve fotoğraf molamızı veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Sümela Manastırı’na doğru yola çıkıyoruz. Zigana Dağlarının eteğinde bulunan Sümela Manastırı’na geçiyoruz.

Dileyen misafirlerimizle Maçka'da Hamsiköy sütlacının tadına bakıyoruz. Buradaki molamızın ardından otelimize geçiyoruz.

 

Kahvaltı: Samsun Terme’de kahvaltı olarak fiyata dahildir.

Öğlen Yemeği: Rehberimizin önerdiği yerlerde ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde set veya açık büfe şeklinde fiyata dahildir.

2.Gün Konaklama: Trabzon Maçka’da veya Yaylada Otel Konaklaması

 

3.Gün: Trabzon Uzungöl, Sürmene, Gürcistan Batum

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda çay fabrikamıza uğrayarak çayın anavatanında çay bahçesini ve fabrikasını aynı anda görebiliyoruz. Burada hem çay toplama hem de çay tadımı yapabileceğiz. Buradaki etkinlikten sonra bıçak diyarı Sürmene’ye doğru gidiyoruz.

Sürmene bıçak ustamızdan bıçak üretimini, çeliğin nasıl şekil aldığını öğreniyoruz. Ardından Uzungöl’e doğru yola devam ediyoruz. Burayı gezdikten sonra Sarp Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısı’na varıyoruz, yurtdışı çıkış harçlarını ödedikten sonra sınır kapısından geçerek bizi bekleyen transfer aracımıza geçiyoruz (tüm misafirlerimizin kimliklerinin yeni olması ve ayrıca çocuk misafirlerimizin kimliklerinin de fotoğraflı olması mecburidir). Ali ve Nino Heykellerinin önüne gelerek iki sevdalının hikayesini anlatıyor rehberimiz. Batum sahildeki serbest zamanımızın ardından bizi bekleyen aracımıza geçerek dünyadaki ilk ters evi panoramik olarak görüyoruz.

Ardından Batum şehir turumuza Orta Camii ziyareti ile başlıyoruz. Yürüyerek Piazza Meydanı’na geçiyoruz ve fotoğraflarımızı çektikten sonra Astronomik Saat Kulesi’ni fotoğraflıyoruz. Ardından Avrupa Meydanı’na yürüyoruz.

Avrupa Meydanı’na gezdikten sonra Medea Heykeli hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Bugün bolca yürüyerek Batum sokaklarını geziyoruz.

Katedral önüne geliyoruz ve ziyaret saatimize uygun olarak Katedral’ in içine girebiliyoruz. Tiyatro binasının önüne gelip gördükten sonra Neptün Heykeli’nin önüne geliyoruz. Otelimize varıp odalarınıza yerleştikten sonra ekstra olarak Gürcü Gecesi etkinliğimize dileyen misafirlerimizle katılıyoruz.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe veya set menü olarak fiyata dahildir.

Öğlen Yemeği: Rehberimizin önerdiği yerlerde ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstradır.

3.Gün Konaklama: Batum’da Şehir Otellerinde Konaklama

 

4.Gün: Batum, Rize Çamlıhemşin, Fırtına Deresi, Ayder Yaylası, Zil Kale, Palovit Şelalesi, Huser Yaylası

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Batum sokaklarını gezmeye devam ediyoruz. Bir gün önce göremediğimiz yerleri görerek Batum turumuzu tamamlıyoruz. Ve sınıra doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolda Gonina Kalesi’ni görüyoruz.

Kapıya gelince eşyalarımızı alarak yürüyerek kapıdan geçiyoruz ve FreeShop’ta ki serbest zamanın ardından Sarp Sınır Kapısı’nda bizi bekleyen aracımıza geçerek Borçka’ya doğru yola çıkıyoruz. Buradaki gezimizin ardından aracımıza geçerek Gelin Tülü Şelalesi’ni izlemek için Ayder Yaylası’na çıkıyoruz.

Dileyen misafirlerimizle bölgenin en dikkat çekici tarihi eserlerinden olan ve İpek Yolu üzerinde bulunan, yaklaşık 100 metre yükseklikteki bir sarp kayalığın üzerinde bulunan Zil Kale'yi ziyaret edeceğiz. Ardından son derece bakir bir alanda bulunan doğa harikası Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz (ekstra). Buradaki fotoğraf molalarımızın ardından otelimize geçiyoruz.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe veya set menü olarak fiyata dahildir.

Öğlen Yemeği: Rehberimizin önerdiği yerlerde ekstra olarak alınacaktır.

4.Gün Konaklama: Fırtına Vadisi’nde veya Ayder Yaylası’nda Otel Konaklaması

 

5.Gün: Rize, Çeçeva Çay Bahçeleri, Giresun

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra dileyen misafirlerimizle 40 yılı aşkın bir emeğin sonucunda oluşan çay bahçeleriyle meşhur olan Çeçeva Köyü’ne gidiyoruz. (Ekstra) Bölgede kurulan salıncakla Gökyüzü ve çay bahçesi arasında özgürlüğü kucaklar gibi uçarak çevrenize neşe saçabilir ve eğlenceli anlarınızı videoya çekerek anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Daha sonra Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz ve tereyağı, peynir ve yöresel ürünlerin tadına bakabileceğiz mağazaya gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Giresun’daki otelimize geçiyoruz.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe veya set menü olarak fiyata dahildir.

Öğlen Yemeği: Rehberimizin önerdiği yerlerde ekstra olarak alınacaktır.

5.Gün Konaklama: Giresun’da Başoğlu Otel, Ramada Otel Piraziz vb. Otellerde Konaklama    

 

6.Gün: Giresun, Ordu Boztepe, Samsun İlk Adım Anıtı, Tütün İskelesi, Bandırma Gemi Müzesi ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi, Amasya, Eskişehir

Oteldeki kahvaltımızın ardından fındık diyarının merkezi olan Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz Ordu Boztepe’de çay molamızı vermek için Ordu Teleferik istasyonuna geliyoruz. Teleferik ile Boztepe’ye çıkıyoruz. Buradaki serbest zamanın ardından teleferik ile aşağıda bizi bekleyen araca doğru inişe geçiyoruz ve yöresel ürün olan fındığın ana vatanında tadına bakmak için fındık ve yöresel ürünlerin alışverişini yapmak için mağazamıza gidiyoruz. Kurtuluş Meşalesinin ilk yandığı yer olan Samsun’a doğru yola çıkıyoruz.

İlk durağımız olan Tütün İskelesi’ne geçiyoruz. Burada İlk Adım’ı ziyaret ediyoruz. Ve grup fotoğraflarımızı çektikten sonra Atatürk Heykeli’ne yürüyoruz. Atatürk Heykeli’ni görüp fotoğraf molamızın ardından bizi bekleyen aracımıza geçerek Bandırma Vapurunun birebir benzeri şekilde hazırlanan Bandırma Vapuru Müzesi’ni ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Kısa bir şekilde Samsun caddelerini panoramik olarak görüyoruz. Ardından Amasya’ ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.

Osmanlı Devleti’nin arka bahçelerinden ve Yeşilırmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde ilk olarak Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğine inanılan Ferhat ile Şirin Su Kanalı’nı ziyaret ediyoruz. Bu aşk hikâyesini dinledikten sonra Selçuklu Valilerinden Torumtay' ın yaptırdığı Gök Medrese Camii’ni panoramik olarak aracımızdan görüp, Amasya Müzesi` ne geçiyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait arkeolojik, Etnografik, sikke, mühür, el yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Ardından Osmanlı Sultanı II. Bayezid’in oğlu Şehzade Ahmet tarafından valilik yaptığı Amasya’ ya armağan olarak 1482–1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet’ e yaptırılan II. Bayezid Külliyesi içerisinde bulunan camiyi gezip, kütüphane, aşevi yapılarını gördükten sonra Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkında yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma dönemi eserlerinden hâlâ kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyoruz ve Yalı Boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflıyoruz.

Amasya Kalesi’ni ve Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Mitridat Krallığına ait Kaya Mezarlarını panoramik fotoğrafladıktan sonra Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesini görüyoruz ve dönüş yoluna geçiyoruz. Yolda vereceğimiz molalardan sonra Eskişehir’e ulaşıyor ve başka bir Çare Tour etkinliğinde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 Not: Bu gece konaklama yoktur.

 

Kahvaltı: Otelde set menü veya açık büfe fiyata dahildir.

Öğlen Yemeği: Ekstra olarak Çorum’da alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yolda vereceğimiz molalarda ekstra olarak alınacaktır.

Tur Detayları

Ücrete Dahil Hizmetler

ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
ACENTA PERSONELİ REFAKATİ
ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
GİDİŞ-DÖNÜŞ ULAŞIM

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

YAYLA TRANSFERLERİ
BATUM - SARP SINIR KAPISI ARASI 2 ADET TRANSFER
YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI
BATUM'DA ALINACAK AKŞAM YEMEĞİ
PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM EKSTRALAR
TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
EKSTRA HARCAMALAR
MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
WhatsApp Destek Hattı